Aktualności

"Zbieramto w szkole” w SP4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach


Zapoznaj się z kolejnym reportażem ze zbiórki."Szczęść Boże! W kwietniu 2021 roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do akcji “Zbieramto w szkole”. Jest to wspaniała inicjatywa, a uczniowie naszej placówki z chęcią i radością włączyli się do niej, mogąc w ten sposób - na wzór misjonarzy sercan - pomóc najbiedniejszym w Czadzie, Boliwii i na Filipinach.
Głównymi organizatorami projektu byli nauczyciele: Izabela Tomułka, Renata Kurpanik, Grażyna Sochacka, Wiesław Kamiński i Dariusz Potuszyński. Wśród pracowników szkoły nie brakowało ludzi dobrej woli – m. in. Pani Woźna Jolanta Pasińska, która przyjmowała i przechowywała dostarczone przedmioty ; wychowawcy, którzy informowali i zachęcali dzieci do pomocy.
Z jakich źródeł mogliśmy dowiedzieć się o akcji? Informacje na ten temat znajdowaliśmy na szkolnej stronie internetowej, szkolnym Facebooku, słuchaliśmy o niej z zainteresowaniem na specjalnych lekcjach religii, lekcjach wychowawczych a także mogliśmy obejrzeć film na temat ludzi na Filipinach.
Nasza szkoła zbierała polskie grosze i srebrny złom. Dużo uczennic przekazywało na szczytny cel swoją srebrną biżuterię. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny przynosiły “drobniaki”. Nauczyciele również dorzucili swoje trzy grosze.
Zebraliśmy ok. 26 kg monet i sporo srebrnego złomu. Mamy nadzieję, że pomoże to naszym bliźnim w Czadzie, Boliwii i na Filipinach" -
relacjonuje Pani Izabela Tomułka, jedna z koordynatorek akcji w szkole. 

A jak przebiega zbiórka w Twojej placówcę? Możesz podzielić się z nami i otrzymać dodatkowe 2000 pkt :)
Opublikowano dnia: 19-11-2021