Aktualności

Reportaż ze zbiórki baterii


Zobacz relacje ze zbiórki baterii w Szkole Podstawowej nr 303 im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zbiórkę zużytych baterii rozpoczęliśmy w SP nr 303 w Warszawie w połowie października 2021r. Już po pierwszym tygodniu pierwszy karton wypełnił się po brzegi. Uczniowie kl.I-III oraz cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w akcję pomocy dla potrzebujących dzieci w Afryce, Boliwii, na Filipinach. Od momentu wysłania informacji i powieszenia plakatu o zbiórce do kartonu co chwilę ktoś wrzucał zużytą baterię, ale tak naprawdę każdy wrzucał kawałek swojego dobrego serca. 
Na początku listopada kolejny karton mieliśmy już do połowy zapełniony. Pewnie równie szybko pozostałe kartony, pełne baterii wyruszą z naszej szkoły do recyklingu.
Udział w tej akcji uczy wszystkich empatii, zrozumienia problematyki suszy i głodu na świecie, tego, że życie w innych krajach często bardzo różni się od życia w Polsce, gdzie dzieci mają ciągły dostęp do wody, pożywienia oraz do edukacji i możliwości rozwoju.
Zbiórka zużytych baterii pełni również rolę w obszarze edukacji ekologicznej, uczniowie uświadamiają sobie, jak ważna dla środowiska naturalnego i dla zdrowia człowieka jest selektywna zbiórka odpadów. 
W czasie kryzysu klimatycznego takie akcje charytatywno - ekologiczne są niezwykle potrzebne, bo poruszają dodatkowo temat suszy, głodu i zanieczyszczenia całej przyrody na Ziemi.
Cieszymy się, że dołączyliśmy do "Zbieram to w szkole" i możemy pomóc zbudować studnie głębinowe w Czadzie oraz wspierać dzieci w Boliwii i na Filipinach :)


Beata Bednarska 
Nauczycielka, koordynatorka akcji
SP nr 303 im. Fryderyka Chopina w Warszawie 

 

Opublikowano dnia: 16-11-2021