Aktualności

Konkurs specjalny na zbiórkę "dobrych monet" już trwa


Każda moneta się liczy - zbieraj z nami "dobre monety" i wspieraj dzieci w Boliwii oraz na Filipinach!Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!
Przypominamy o rozpoczęciu konkursu specjalnego na zbiórkę „dobrych monet”. Konkurs trwa od 1 października do 6 grudnia 2021 r.

Pewnie część z Was nie do końca rozumie, czym są „dobre monety”, ale już wyjaśniaMY :)
Do „dobrych monet” zaliczamy każdą monetę i każdy banknot, które możemy zamienić na pomoc misjom! Można zatem zbierać:
Ø  aktualne polskie grosze i monety z całego świata,
Ø  pieniądze wycofane z obiegu (polskie z okresu PRL, jak też i zagraniczne, np. marki niemieckie),
Ø  monety kolekcjonerskie, np. 2 zł Nordic Gold,
Ø  banknoty polskie i zagraniczne, aktualne i wycofane z obiegu (przeliczamy je na kg).

Przypominamy o segregowaniu monet. Za nieposegregowane monety obniżymy punktację o 25%, czyli np. jeżeli przekażecie nam 10 kg monet, to naliczymy punkty tylko za 7,5 kg.

Z zakładki "strefa nauczyciela" możecie pobrać plakat informujący o zbiórce.
 
Nagrody konkursowe:
I miejsce – 3000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
II miejsce – 2000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
III miejsce – 1000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka.
Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w konkursie, otrzyma 500 pkt nagrody, niezależnie od tego, ile kilogramów monet odda.

Gdy już uzbieracie minimum 5 kg „dobrych monet”, odbierzemy je z Waszej placówki na nasz koszt – zamówimy i opłacimy kuriera.
Jak już będziecie chcieli oddać uzbierane monety, to prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia odbioru. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia skontaktujemy się z Wami i ustalimy termin odbioru.

UWAGA! W konkursie wezmą udział placówki, które przekażą nam uzbierane monety do 6 grudnia włącznie, czyli oddadzą paczkę kurierowi najpóźniej w piątek 3 grudnia.

Zysk ze sprzedaży i wymiany "dobrych monet" przeznaczamy na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii oraz na dożywianie i edukację dzieci na Filipinach.


 
P.S. Nie trzeba nam zgłaszać chęci udziału w konkursie - wystarczy, że oddacie "dobre monety" w trakcie trwania konkursu i automatycznie zostaniecie włączeni jako uczestnicy.

Opublikowano dnia: 08-10-2021