Aktualności

Zbieramy i pomagamy pomimo pandemii - reportaż ze szkoły


Zachęcamy do przeczytania relacji ze zbiórek prowadzonych w SP w Woli Zgłobieńskiej. Szkoła Podstawowa z Woli Zgłobieńskiej przesłała do nas relację ze zbiórek, które prowadzą na rzecz wspierania misji sercańskich. Oto co napisali:

"ZBIERAMY, POMAGAMY…
 
Nawet w trudnym dla nas czasie - nauki zdalnej – udaje się kontynuować zaplanowane na bieżący rok szkolny zbiórki misyjne. Przekazaliśmy już baterie, telefony komórkowe, monety.  Część z tych rzeczy udało się zabrać na początku roku szkolnego, resztę w ostatnim czasie. Starsi uczniowie przekazywali swoje zbiory do szkoły przez młodsze dzieci, które uczą się stacjonarnie. Pierwszaki, zachęcone przez koordynatora akcji p. Elę, zaangażowały się w segregacje monet, a przy okazji poznały polskie pieniądze i obcą walutę. Skarbonek nie chowamy jednak do szafy. W dalszym ciągu stoją w szkole i zachęcają do zbiórki dobrych monet. Teraz przyszedł czas na znaczki pocztowe ( już trochę zebraliśmy) oraz na kontynuację zbiórki baterii. Pomyślimy może jeszcze o zegarkach tarczowych i srebrnym złomie. Mamy nadzieję, że wszystko się uda.

Pozdrawiamy wiosennie Organizatorów oraz wszystkie szkoły zaangażowane w zbiórki misyjne i  życzymy Bożego błogosławieństwa w realizacji wszelkich dzieł dobroczynnych. Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej".


 


Opublikowano dnia: 22-03-2021