Aktualności

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspiera "Zbieramto w szkole"!


Spieszymy się podzielić z Wami bardzo dobrą wiadomością!Już niedługo dyrektorzy szkół i przedszkoli w swoich skrzynkach mailowych znajdą wiadomość z Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której ministerstwo zachęca do wzięcia udziału w naszym projekcie „Zbieramto w szkole”.
 
W liście do dyrektorów placówek edukacyjnych pełnomocnik ds. inicjatyw społecznych Wojciech Kondrat w imieniu ministra edukacji i nauki zachęca do włączenia się w akcję, którą nazywa „cenną ekologiczno-dobroczynną inicjatywą”. Poparcie naszej działalności to efekt rozmów pracowników Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów z urzędnikami ministerstwa.
 
„Podczas spotkania z Panem Kondratem, jego pierwsze pytanie po wysłuchaniu opowieści o idei naszych działań w placówkach edukacyjnych, brzmiało <Kto o tym wie, że taki projekt istnieje?>. Z racji tego, że to właśnie promocja naszej inicjatywy i świadomość jej istnienia stanowi nasz największy problem, poprosiliśmy MEN o pomoc. Cieszymy się, że informacja o „Zbieramtowszkole” trafi bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie szkół. Mamy nadzieję, że jak najwięcej pedagogów, uczniów i ich rodziców zechce dołączyć do projektu i pomagać misjom!” – mówi ks. Piotr Chmielecki SCJ, pomysłodawca „Zbieramto w szkole”.
 
„Zbieramto w szkole” to część projektu Zbieramto skierowana do szkół, przedszkoli, uczelni, ośrodków szkolno-wychowawczych. Włączenie się w inicjatywę to okazja do zaangażowania nauczycieli i uczniów we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska. Zależy nam na uwrażliwieniu młodych ludzi na problemy mieszkańców krajów takich jak Boliwia i Czad, gdzie nawet woda bywa luksusem. Przy okazji zbiórki surowców zwracamy uwagę na potrzebę ekologicznych działań i szacunku do zasobów Ziemi.

Opublikowano dnia: 31-03-2021