Aktualności

Reportaż z akcji w szkole


Przeczytajcie i zobaczcie jak działa na rzecz misji społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie.Ciszemy się, że uczniowie klas 1-3 wrócili już do szkół i aktywnie działają na rzecz misji. Odnotowujemy coraz więcej zgłoszeń odbiorów uzbieranych surowców. Mamy też już kilka nowych szkół i przedszkoli, które dołączyły do "Zbieramto w szkole" w semestrze zimowym br. szkolnego. Jedną z takich szkół jest Szkoła Podstawowa w Radzionkowie. Poniżej przytaczmy relację ze zbiórki w szkole:
 
Szczęść Boże. Chcielibyśmy podzielić się naszym działaniem na rzecz misji w szkole im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie. Organizatorami projektu są siostra M. Krystiana [Urszula Węgierska] i pani Agnieszka Brenza. Dzieci podjęły tę inicjatywę z wielką radością. Są już przyzwyczajone do tego typu akcji, ponieważ co roku organizujemy zbiórki na rzecz misji.

Akcja rozpoczęła 1 lutego 2021 roku od przygotowania pojemników, plakatów i umieszczenia ich przy wejściu do szkoły. Na religii dzieci miały okazję zapoznać się z tematyką misyjną, obejrzały filmy. W tym celu wykorzystałam materiały przygotowane w ramach projektu Zbieramtoszkole, za które bardzo dziękuję. Rodzice zostali również poproszeni o wsparcie tego projektu przez komunikatory. Młodzież z naszej szkoły angażuje się w zbieranie również zbiera w domu, a potem przynosi nazbierane przedmioty do szkoły. Ich koordynatorką jest pani Monika Rosłaniec. Nauczyciele podjęli równorzędną zbiórkę ,,Dobrych Monet’’ oraz srebrnego i złotego złomu. W pokoju nauczycielskim powiesiliśmy plakaty i postawiliśmy skarbonki.

I tak trwa zbiórka. Wszystkiego przybywa, a zwłaszcza baterii, komórek, zegarków, znaczków. Przesyłam zdjęcia, które dokumentują przebieg akcji.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę na rzecz misji księży sercanów!

P.S. Przypominamy, że do 19 marca trwa konkurs na zbiórkę "Dobrych monet", udział w konkursach jest super okazją ma zdobycie dodatkowych punktów :) 


Opublikowano dnia: 22-02-2021