Aktualności

Podsumowanie konkursu na zbieranie telefonów komórkowych


W naszym konkursie na zbieranie telefonów komórkowych wzięło udział 16 szkół i przedszkoli z całej Polski i udało się nam uzbierać 75,5 kg telefonów komórkowych!W tym roku szkolnym ogłosiliśmy konkurs na zbieranie telefonów komórkowych. Trwał on od 15 stycznia do 5 czerwca 2020. Pomimo utrudnień spowodowanych pandemią i kwarantanną nasze szkoły wzięły aktywny udział w konkursie. Przez ostatnie dwa tygodnie wysłali do nas tyle paczek, że ciężko było je wszystkie zmieścić w naszym małym tymczasowym biurze ; -)  
 
W związku z tym, że kilka szkół uzbierało taką samą liczbę telefonów, nie ma trzeciego miejsca w naszym konkursie, za to są dwa drugie miejsca:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu 10 kg 
II miejsce - Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach po 9,5 kg
 
Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzca otrzymuje nagrodę w 5000 punktów, miejsca drugie otrzymują nagrodę w 4000 punktów, a każda placówka, która wzięła udział w konkursie otrzymuje dodatkowe 500 punktów na swoje konto. 
 
DziękujeMy wszystkim placówkom za zaangażowanie i każdy wysłany telefon! Pieniądze uzyskane z recyklingu telefonów komórkowych przeznaczymy na budowę studni głębinowej w Czadzie. 
 
 
PS. Operatorem zbiórki (recyklerem) telefonów komórkowych jest firma REMONDIS Electrorecycling.

Opublikowano dnia: 08-06-2020