Aktualności

Spotkanie z misjami


Bardzo cieszymy się, kiedy szkoły i przedszkola przesyłają relacje ze swoich działań w ramach „Zbieramto w szkole”. Czytajcie!
    Rok szkolny 2018/2019 to drugi rok naszego zbierania monet i nie tylko monet. Jak zwykle rozesłaliśmy informacje do rodzin uczniów, zamieściliśmy też filmik zachęcający do akcji na szkolnej stronie Facebooka. Dodatkowo klasa R, która jest inicjatorem akcji, w ramach zajęć w dostępny dla siebie sposób regularnie zgłębiała misyjny temat. Grzegorz, Konrad, Klaudia, Kuba, Sonia - to właściwie misjonarze. 

   Na tablicy znajdującej się na korytarzu powiesiliśmy otrzymane materiały, oglądaliśmy krótkie filmy związane z działalnością misyjną i dalekimi krajami, słuchaliśmy opowiadań i tradycyjnej muzyki z różnych zakątków świata, a także muzykowaliśmy sami, głównie na bębnach, próbując wystukać afrykański rytm. W zmysłowym poznawaniu świata pomagały nam też świecące globusy. Jeden z nich można włączyć za pomocą bezpośredniego dotyku, drugi za pomocą narzędzia-włącznika. Nie jest to wcale takie łatwe zadanie. Najwięcej zabawy i radości dostarczały nam aktywności z monetami. Przesypywaliśmy (i rozsypywaliśmy :)) je na różne sposoby, słuchając jak brzęczą, spadając na różne podłoża. Po takiej aktywności należało wszystko dokładnie posprzątać i posegregować. Dobrze, że w tym roku paniom pomogła Gabrysia z klasy 2u, która potrafi robić to samodzielnie. Czym więcej rąk, tym lepiej. Sprawdzaliśmy też, ile waży mało czy też dużo monet, a najlepiej było poczuć to na własnych kolanach. Następnie, przygotowując przesyłkę, sklejaliśmy pudła lepką, wydającą głośny dźwięk taśmą - to bardzo poważana sprawa. 

   Najważniejsze jest to, że nie brakło przestrzeni na wzajemne relacje i komunikację. Dziękujemy też naszym młodszym kolegom z Dygasińskiego, którzy naprawdę sporo uzbierali, a w otrzymanym od nich pudełku znaleźliśmy niespodziankę – pozytywkę, która melodią umilała nam pracę.

   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zespół R i przyjaciele
Opublikowano dnia: 07-05-2019