Aktualności

Dobrych monet wciąż przybywa


Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się zebrać trochę monet. Wiemy, że będą one służyć innym – wszak to „dobre monety”. Zbieraliśmy do przygotowanych i wystawionych na korytarzu szkolnym i w klasach skarbonek. Niemal każdy uczeń wrzucił choćby grosik. A najbardziej aktywni przynosili zapełnione wcześniej woreczki. I to im wystawimy dyplomy za uczestnictwo w akcji.

Po zbiórce nadszedł czas na segregację monet. Segregowaliśmy na spotkaniach Koła Misyjnego, a najmłodsi podczas zajęć świetlicowych. Bardzo podobała nam się ta praca. Oprócz doskonale znanych nam polskich monet poznaliśmy obce waluty. Wkrótce przekażemy pieniądze do Organizatora akcji „ZbieramTo w szkole” i uzyskamy nowe punkty do naszego konta. Skarbonek jednak nie chowamy do szafy. W dalszym ciągu będziemy mobilizować siebie i innych do zbiórki dobrych monet. 

Oprócz pieniędzy zgromadziliśmy w kartonach baterie, płyty CD i „srebro na wagę złota”. To wynik podjętych przez nas misyjnych postanowień. Małymi kroczkami zbliżamy się do upragnionych wakacji. W przyszłym roku szkolnym nadal będziemy uczestniczyć w lekcjach o misjach, dobroczynności, aktywności społecznej i pomocy potrzebującym. To nasz obowiązek i wielka dla nas przyjemność. DziękujeMY wszystkim, którzy włączyli się w organizowane przez nas zbiórki, a Organizatorom przesyłaMY uśmiech i ciepło pozdrawiaMY.


SP Wola Zgłobieńska

Opublikowano dnia: 14-05-2019