Aktualności

Czas na ,,Dobre monety''


Zakończyliśmy już 'Mały finał zbiórki baterii' teraz więc czas na DOBRE MONETY
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Nowy Rok, a więc i nowe wyzwania i zadania przed nami. Zapraszamy Waszą szkołę/przedszkole do wzięcia udziału w akcji „Dobre monety”. Zachęcamy, aby szczególnie intensywnie zbierać je do 19 kwietnia (do Wielkanocy). Potem dajemy sobie jeszcze trochę czasu na przesyłki pocztowe i 10 maja na stronie zbieramtowszkole.pl ogłosimy zwycięzców. Przypominam, że zgodnie z naszym regulaminem, na nasz koszt, kurier odbiera paczki zawierające min. 3 kg monet. Jeśli będzie ich mniej koszty transportu „zjedzą” wszystkie zyski, które pozyskamy z ich sprzedaży czy wymiany.

 Przypominam, że „Dobre monety” to:
  • wszystkie pieniądze świata np. euro, dolary, korony, szekle…
  • pieniądze wycofane już z obiegu np. polskie z okresu PRL lub z krajów strefy euro
  • polskie grosze
Każda szkoła, która do 10 maja przekaże nam monety otrzyma nagrodę 500 punktów (plus „zwykłe” punkty zależne od wagi darowizny). Szkoły, które zajmą 3 pierwsze miejsca otrzymają od naszego sponsora karton płynu do mycia naczyń „Ludwik”, a zwycięzca jeszcze dodatkowo ścienny krzyż sercański. Przypominam również, że za monety posegregowane przyznajemy dodatkowy bonus punktowy.

Największą nagrodą niech jednak będą dla nas wszystkich owoce tego zbierania, czyli danie możliwości pójścia do szkoły dzieciom z wioski Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach. Dzięki „Dobrym monetom” fundujemy im przejazdy do szkoły, przybory szkolne i posiłek. Poniżej umieszczamy listy, które niedawno otrzymaliśmy od naszych małych podopiecznych. Wierzę, że ich lektura tych liścików zmobilizuje wiele osób do włączenia się w zbieranie! :-)

Już teraz dziękujemy za Wasz udział.

Powodzenia!

PS. Podaje też adres naszej strony z filmem o ,,Dobrych monetach’’, który może być pomocny w akcji: https://www.misjesercanow.pl/filmy

Jestem Karl Gabriel, uczę się w szkole w Opol. Kocham chodzić do szkoły, ale był czas kiedy nie byłem w stanie z powodu braku pieniędzy. Teraz, dzięki Waszemu wsparciu, mogę uczęszczać do szkoły i mamy również trochę ryżu do ugotowania. Ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi za błogosławieństwa, którymi się z nami podzieliliście. Dziękuję za wszystko.
Najlepsze pozdrowienia od mojej Mamy Shieli i całej mojej rodziny. Karl Gabriel
 
Jestem Nino Rey Sinilong. Uczę się w szkole w Opol, mam 6 lat. Każdego dnia chodzę do szkoły i staram się dużo uczyć, szczególnie, że jestem wyróżnionym uczniem.  Otrzymałem świadectwo z wyróżnieniem i jestem bardzo szczęśliwy, mam nadzieję, że Wy też. Dziękuję, że jesteście jedną z moich inspiracji i za pomoc mojej rodzinie. Nie umiem wystarczająco wyrazić mojej wdzięczności za wszystko co nam dajecie. Umiem już czytać, zawsze biorę udział w każdej aktywności, jakie szkoła organizuje Niech Was Bóg błogosławi.                                                                                                                                      Z miłością, Nino Rey Sinilong.                                                                                                         
 
Jestem Bernadette D. Patalita i uczę się w szkole w Opol. Nie opuszczam lekcji, bo chcę nauczyć się jak najwięcej. Moim największym marzeniem jest  ukończyć naukę i kiedy dorosnę znaleźć pracę. Dziękuję bardzo za wsparcie i za bycie częścią moich marzeń.                                                                                                              Z pozdrowieniami z Filipin, Bernadette Patalita.
 
Jestem Welbert E. Racaza. Mam 5 lat i jestem przedszkolakiem. Uczę się w przedszkolu w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia w Opol. Nie lubiłem chodzić do przedszkola wcześniej, ale moja mama ciągle mnie zachęcała. Zawsze przypominała mi żeby dobrze się uczyć, bo wspieracie mnie w mojej nauce. Z tego powodu, robię co w mojej mocy, żeby chodzić do przedszkola i dobrze się uczyć. Dziękuję za wsparcie mnie i mojej rodziny. Życzę Wam zdrowia i ciągłego szczęścia.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Od Welberta Racazy.
 
Jestem Nicole i ma 6 lat i jestem w zerówce w szkole w Opol. Wcześniej często byłam nieobecna w szkole  ponieważ nie miałam pieniędzy na przejazd, ale teraz dzięki Waszej pomocy jestem w szkole każdego dnia. Dziękuję za wspieranie mnie.
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Nicole                                                                                      
 
  

Opublikowano dnia: 17-01-2019