Aktualności

Puszka dla Kamerunu


,,Every can counts'' nowa akcja Zbieramto wspierająca dzieci ulicy w Kamerunie, dla których właśnie budujemy dom.    W Polsce zużywamy rocznie 4,6 mld puszek aluminiowych. Cena za 1 kg puszek w skupie wynosi ok. 4 zł. Jak można więc policzyć, gdyby każda puszka trafiła do nas, na powstanie kameruńskiego sierocińca w Bafoussam, nowy projekt sercańskiego Sekretariatu Misji Zagranicznych, pozyskalibyśmy ponad 300 milionów złotych!  Akcja zbierania puszek aluminiowych wzięła się z kontaktu z Fundacją Recal, organizatorem inicjatywy Every Can Counts („Każda puszka się liczy”) w Polsce, do której przystąpiliśmy. Promuje ona ideę zbiórki i recyklingu puszek aluminiowych, szczególnie poza domem - np. w miejscu pracy. Podmiot przystępujący do programu Every Can Counts dostaje od organizatorów zestaw startowy: estetyczny, kartonowy pojemniki na puszki, worki oraz plakaty. Nie potrzeba żadnych opłat. Fundacja oczekuje jedynie realizacji zbiórki i przekazania informacji, ile worków w ciągu roku zostało zebranych.
    Aby wesprzeć nową akcję Zbieramto, przekazać „Puszkę dla Kamerunu” i przyczynić się do budowy domu dla dzieci ulicy w Bafoussam, zebrane puszki należy sprzedać samemu. Pozyskane w ten sposób środki można przelać jako darowiznę na konto Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Korzyści dla zbierających? Działania proekologiczne i CSR, wsparcie ubogich (w przypadku podjęcia współpracy z nami) oraz edukowanie najmłodszych w zakresie dbania o środowisko naturalne. Może to być dla zbierającego także zysk materialny – organizatorzy wspominają o zmniejszeniu kosztów za wywóz śmieci. 
   Więcej o budowie sierocińca w Kamerunie piszemy pod tym linkiem. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i zarejestrowania swojej placówki w programie Every Can Counts. Zużyte puszki i tak gdzieś muszą trafić, a jeśli będzie to zielony kontener ECC, mogą wywołać większy efekt niż tylko zapełnienie kosza na śmieci. 
P.S. Na stronie organizatora ECC szkoły czy przedszkola zgłaszają swój udział jako „zbiórka w miejscu pracy”. 


Opublikowano dnia: 15-06-2018