Aktualności

,,Dobra moneta'' w Woli Zgłobieńskiej


W tym roku dużą popularnością cieszyła się akcja ,,Dobra moneta''. O przebiegu zbiórki pisze szkoła w Woli Zgłobieńskiej. 
   W tym roku dużą popularnością wśród prowadzonych w szkołach zbiórek cieszyła się akcja ,,Dobra moneta''. Prawie każda szkoła angażowała się w zbiórkę polskiego grosza, monet z okresu PRL-u czy pieniędzy zagranicznych pozostałych po wakacyjnych wojażach. Dzięki relacji Pani Elżbiety zaglądamy do szkoły w Woli Zgłobieńskiej, by przyjrzeć się ich działaniom.
  Po zbiórce baterii i płyt CD/DVD w SP w Woli Zgłobieńskiej przyszła kolej na „ dobrą monetę”. W naszym kąciku misyjnym przygotowanym na szkolnym korytarzu postawiliśmy dużą skarbonkę, która mogła pomieścić sporo bilonu. Zachęcaliśmy uczniów do dzielenia się z potrzebującymi. Monet przybywało ( niektórzy systematycznie, niemal codziennie wrzucali pieniążki, inni podjęli jednorazową akcję). Ale wydawało nam się, że wciąż można więcej. 
   Postanowiliśmy, wzorem ubiegłego roku, prowadzić zbiórkę na pikniku rodzinnym. 25 maja – w dzień pikniku – pan dyrektor poinformował uczestników o prowadzonej akcji w ramach projektu „ Zbieramto w szkole”. Chłopcy z klasy III , wyposażeni w „ misyjny słoik” i „ zieloną skarbonkę”, z wielkim zaangażowaniem krążyli po boisku szkolnym zachęcając do  pomocy misjom ( potrząsali nawet skarbonkami, żeby było słychać, gdzie się znajdują). Wrzucali mali i duzi ( każdy z wielka ochotą – bo cel jak najbardziej szczytny). W kolejnych dniach zajęliśmy się segregacją monet. Wśród polskich groszy znaleźliśmy trochę monet zagranicznych. Udało się też pozyskać pieniądze z czasów PRL – u. Oprócz radości z dzielenia się dobrem, mieliśmy okazję obejrzeć monety, których już nie ma w obiegu. Fajna to była lekcja. 
   Dziękujemy wszystkim darczyńcom! Cieszymy się, że jesteśmy w gronie szkół, które chcą pomagać! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym na nowo zaangażujemy się w realizację projektu.
Życząc Bożego błogosławieństwa pozdrawiamy Organizatorów i wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu pomoc misjom.
 
W imieniu uczniów
Elżbieta Plęs ( koordynator akcji w szkole)Opublikowano dnia: 06-06-2018