Aktualności

PrzypominaMY o akcji ,,Zbieramto w szkole''


Aby zebranych surowców na rzecz misji było jak najwięcej trzeba przypominać o prowadzonej akcji. Tak właśnie działa szkoła w Łaziskach Górnych.    Szkoła Podstawowa nr 2 w Łaziskach Górnych zorganizowała akcję w klasach przypominającą i promującą „Zbieramto w szkole”. 
Przesłali nam kilka słów o tym co mówili oraz relację zdjęciową. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i życzymy obfitych owoców Waszego działania.
    ,,Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcjach prowadzonych przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów w ramach projektu Zbieramto.pl.
Gromadząc i przetwarzając pozornie bezwartościowe przedmioty, wspieramy posługę sercańskich misjonarzy w Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Jednocześnie pomagamy chronić środowisko naturalne.
Co obecnie zbieramy:
1. Srebro na wagę złota, czyli srebrny złom – poczerniały medalik, rozerwany łańcuszek, kolczyk bez pary, bransoletki, pierścionki, itp. Srebro przynosimy do sekretariatu do specjalnego pojemnika.
2. Zużyte baterie – wszelkiego rodzaju zużyte baterie. Wrzucamy je do pojemnika na korytarzu szkoły.
3. Oryginalne klocki Lego – najlepiej, jeśli są to klocki w pudełku z instrukcją, ale mogą też być niekompletne. Przynosimy je do pani woźnej.
4. Dobre monety – różne monety, polskie, zagraniczne, obecne, stare np. z okresu PRL- u, zniszczone, nieważne, kolekcjonerskie itd.
 
Przejrzyj szuflady i półki, być może odkryjesz tam rzeczy, które mogą pomóc innym!’’

Opublikowano dnia: 28-05-2018