Aktualności

5 urodziny Zbieramto!


W miniony piątek uroczyście świętowaliśmy (już) 5 urodziny Zbieramto!
W piątek 6 kwietnia 2018 r., odbyły się „5 urodziny Zbieramto”, czyli projektu wspierającego misje księży sercanów. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej pod przewodnictwem księdza prowincjała Wiesława Święcha SCJ, a koncelebransami byli ks. Zbigniew Chwaja SCJ sekretarz misji zagranicznych, ks. Krzysztof Grzelak misjonarz pracujący w RPA, a obecnie przebywający na rocznym urlopie w Polsce oraz ks. Piotr Chmielecki SCJ założyciel Zbieramto.

Po odprawionej Eucharystii pojechaliśmy do „Hotelu pod Kasztanami” na urodzinową galę, która składała się z kolacji, wspomnień z minionych 5 lat działalności oraz zabawy z wodzirejem. W gronie przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele najaktywniejszych szkół działających w ramach projektu „Zbieramto w szkole”. Swoją obecnością zaszczycili nas: s. Milenia Wilk z Warszawy, p. Halina Kokot ze Studzienic, p. Joanna Rudzka z Bełchatowa i p. Paweł Chmielecki z Bytowa.

Oglądając zdjęcia i filmy wspominaliśmy wspólne akcje na rzecz misji. W prezencie urodzinowym goście obdarowywali Zbieramto, w osobie ks. Piotra, kolejnymi monetami, srebrem i bateriami, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie misji.

DziękujeMY również i Wam drodzy Uczniowie i Nauczyciele, którzy poprzez swoje zbiórki wspieracie polskich misjonarzy na krańcach świata, pomagając nieść Dobrą Nowinę tym najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za te 5 lat wspólnego zbierania i jednocześnie prosimy o dalszą pomoc. Niech Bóg Was błogosławi i wspiera Was w działaniu.
 
Życzenia z Warszawy:
ZBIERAMTO OBCHODZI  5 URODZINY. SKŁADAMY CAŁEMU ZESPOŁOWI, NAJLEPSZE ŻYCZENIA. Niech zapał misyjny sprawia, że „zbieranie bez pieniędzy”, pomoże wielu potrzebującym ludziom. Dla dzieci będzie szansą na edukację, otworzy ludziom dorosłym możliwość rozwijania talentów i dostęp do spotkania z Bogiem w sakramentach.
  
Uczniowie z Koła Misyjnego w Szkole Podstawowej   nr 1 im. G. Morcinka w Warszawie z s. Milenią Wilk RMOpublikowano dnia: 10-04-2018