Aktualności

W Szkole Jezusa


Wielki Post to czas przemiany. Jak przeżywają go uczniowie w naszych szkołach? Przeczytajcie sami.Właśnie zakończyły się rekolekcje w poznańskich szkołach, w których mówiliśmy o misjach sercańskich na Filipinach i w Czadzie.
Zaangażowanie dzieci na rzecz potrzebujących chwytało za serce. Sprzedawali swoje zbawki, piekli ciasta, a wysztko po to żeby pomóc bliźnim w różnych zakątkach świata. Dziewczynka, która zbiera pieniądze na wózek, wsparcie Syrii, studnia w Czadzie czy pomoc dla dzieci na Filipinach, to są akcje, w które włączają się dzieci w naszych szkołach. Jest w uczniach chęć niesienia pomocy dlatego dobrze, że mają nauczycieli, którzy pomagają im czynić dobro.
Najważniejsze żeby ,,wstać z kanapy'' jak powtarzało za papieżem Franciszkiem jedno ze szkolnych haseł i zrezygnować z ,,postawy na misia'' - ,,mi się nie chce'' i zacząc działać.
A choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, to w czasie niesienia pomocy orientujemy się, że to dobro nie pochodzi od nas samych tylko od Boga, bo sami z siebie nic dobrego przecież uczynić nie możemy.
Opublikowano dnia: 09-03-2018