Aktualności

JesteśMY na półmetku! :)


Już prawie jesteśMY w II semestrze roku szkolnego. Czas pędzi, a nas  i zebranych elektrośmieci przybywa! WytężajMY siły, by nieść jak najwięcej dobra! :)Aż trudno uwierzyć, że jest już luty. ZbieraMY w całej Polsce, a więc niektóre szkoły są już po feriach lub w ich  trakcie, a część ciągle jeszcze czeka na zimowy odpoczynek. Fakt jest jednen, że po semestralnych wakacjach zostanie nam jeszcze tylko kilka miesięcy do końca roku i podsumowania naszego wspólnego działania. Odwiedzając zaprzyjaźnione placówki widzę, że wytężają one siły, by jak najwięcej dobrego przekazać misjom. W tym roku szczególnie popularne są zbiórki telefonów komórkowych, baterii i monet.O tych ostatnich informowaliśmy Was szczegółowo w listach, które posłaliśmy do Was z naszymi sercańskimi kalendarzami. 

I my dziękujeMY za raporty i zdjęcia, które nadsyłacie ze swoich akcji :). Tak o przebiegu zbiórki w przedszkolu ,,Małe talenty'' w Luboniu pisze p. Natalia:
"Od kilku miesięcy w Przedszkolu Małe Talenty w Luboniu trwa Akcja Małego Wolontariatu. Zbieramy zużyte baterie oraz płyty CD i DVD, aby wspomóc akcję ,,Zbieramto'', która pomaga Filipińczkom. Wszystkie dzieci wspólnie z rodzicami bardzo azgażują się w zbiórkę. Z każdym dniem baterii oraz płyt przybywa.Na dzień dzisiejszy uzbieraliśmy już prawie cały karton baterii i pół kartonu płyt. Nasza akcja trwa do końca czerwca. Staramy się angażować dzieci w działanie Małego Wolontariatu, ale przede wszystkim chcemy uświadomić im czym jest pomoc oraz uwrażliwiać ich na potrzeby otoczenia.''

Pięknie, że dzieci mają nauczycieli, którzy pomagają otwierać ich małe serca. Niech dobro dalej się szerzy! Życzymy dużych owoców działania :)
Opublikowano dnia: 05-02-2018