Aktualności

Relacja z krakowskiego kiermaszu


Pisaliśmy już o kiermaszu w Krakowie, a teraz relacja jak wyglądały przygotowania.  ,,To już drugi raz jak my Sówki z Przedszkola Nr 41 Sióstr Augustianek w Krakowie postanowiłyśmy pomóc innym. Tym razem chcieliśmy wesprzeć dzieci w różnych częściach świata za pośrednictwem Księży Sercanów.  Na początku listopada zabraliśmy się do pracy i tak jak w poprzednim roku przygotowaliśmy kartki na Boże Narodzenie. Robiliśmy to tak.
Wygniataliśmy kwiatki poinsecji do naszych kartek. Naklejaliśmy malutkie elementy, do których nasze małe paluszki są idealne.  
I tak powstawały kartki, których zrobiliśmy ponad 100! Zapakowaliśmy je w specjalne skrzyneczki i zorganizowaliśmy kiermasz.
Zerówka oddała na potrzeby kiermaszu choinki z szyszek. W przygotowaniach do kiermaszu pomogła nam też  grupa „Promyczków” - trzylatki, które przygotowały piękne choinki.
   Na Zakończenie kiermaszu odwiedziła nas Pani Karolina i opowiadała nam o tym jak możemy pomagać, o  Filipinach i o tym jak żyje się tam dzieciom. Było bardzo ciekawie, a my mogliśmy przekazać pieniądze, które udało nam się zebrać w czasie kiermaszu oraz trochę srebra.''

Opublikowano dnia: 18-01-2018