Aktualności

Zarażamy się dobrem :)


Jeśli chcesz do nas dołączyć i zaangażować swoją szkołę lub przedszkole w eko-pomaganie, odezwij się do nas, a my spróbujemy dotrzeć do waszej szkoły z zajęciami na temat: jak można połączyć ekologię z dobroczynnością?

   
    Od przedszkola aż po szkoły średnie odwiedzamy naszych misyjnych przyjaciół i opowiadamy o ”ekologicznej pomocy”. Dzięki przygotowanym przez nas lekcjom uczniowie dowiedzą się jak szkodliwe są dla środowiska porzucone baterie oraz dlaczego ważne jest segregowanie śmieci, które dodatkowo mogą przyczynić się do wspierania najuboższych.   
    Początkowo taka opowieść usłyszana przez młodych ludzi wydaje się mało realna, ale po obejrzeniu filmików i zdjęć oraz wysłuchanej relacji z wyprawy do miejsc, gdzie ta pomoc dociera zachęca ona słuchaczy do działania. Przystępują do zbiórek baterii, płyt, telefonów, srebra czy monet nie po to, by zbierać punkty, ale by przyczynić się do zmieniania świata na lepszy i dawać nadzieję tym, którzy jej potrzebują. Wiele dobra i chęci niesienia pomocy ukrytych jest w sercach uczniów, czasem wystarczy tylko dać im szansę do działania. Chcą pomagać, a nawet sami pytają jak kiedyś zostać wolontariuszem i wyjechać daleko na misje.
Opublikowano dnia: 14-11-2017