Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
300 pkt/szt
Breloczek
Breloczek
300 pkt/szt

Metalowy breloczek IPN.
300 pkt/szt
Czapka z daszkiem
Czapka z daszkiem
300 pkt/szt

Czapka z daszkiem z napisem ,,Moja Niepodległa.''
300 pkt/szt
Czapka z daszkiem
Czapka z daszkiem
300 pkt/szt

Czapka z daszkiem z napisem ,,IPN Oddział w Lublinie''
120 pkt/szt
Krzyżyk sercański na szyję
Krzyżyk sercański na szyję
120 pkt/szt

Biały krzyżyk sercański na szyję na rzemieniu.
3000 pkt/szt
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Martin Widmark
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Martin Widmark
3000 pkt/szt

Trzynastoletni Dawid pod nieobecność rodziców zamieszkuje u ich znajomego, Melchiora Rasmusena, właściciela Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem w podupadłej dzielnicy portowej. Pewnego ranka Melchior znika. Pozostawiona przez niego krótka wiadomość pozwala Dawidowi i jego nowej koleżance Larisie podjąć poszukiwania. Stopniowo zaczynają oni odkrywać dziwne okoliczności zaginięcia Melchiora. Wkrótce będą się musieli zmierzyć z niełatwymi pytaniami na temat ludzkiego życia. 
 
Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
 
Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
 
źródło: http://www.zakamarki.pl/index.php/antykwariat-pod-blekitnym-lustrem.html
 
[07.12.2018]
2500 pkt/szt
Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, Ingelin Angerborn
Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, Ingelin Angerborn
2500 pkt/szt

Tilda ma dziewięć lat i bardzo bujną wyobraźnię. Pewnego dnia oznajmia kolegom i koleżankom z klasy, że jej tata jest astronautą. Bo co ma powiedzieć, kiedy wszyscy przechwalają się swoimi tatusiami?

Tilda swojego taty nie widziała od dawna, no i kim on właściwie jest? Cyrkowcem? Równie dobrze mógłby być astronautą, to przecież o wiele lepsze niż tata policjant, którym chwali się Markus.

Tylko jak udowodnić, że tata, który wcale nie jest astronautą, jest astronautą? Zwłaszcza kiedy się okazuje, że w Szwecji jest tylko jeden astronauta?! Tilda jest załamana, wściekła na siebie za to bezmyślne kłamstwo, ale przecież jej pomysłowość nie zna granic… Jakim sposobem będzie chciała zrobić z taty astronautę, i co jeszcze wyniknie z całej tej historii?

Trzymająca w napięciu intryga opowiedziana z werwą i humorem. Druga z pięciu książek o Tildzie, która zawsze coś nakręci, a próbując się wyplątać, zaplącze się jeszcze bardziej...

źródło:http://www.zakamarki.pl/index.php/gdybym-nie-zrobila-z-taty-astronauty.html

[07.12.2018]