Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
300 pkt/szt
Czapka z daszkiem
Czapka z daszkiem
300 pkt/szt

Czapka z daszkiem z napisem ,,Moja Niepodległa.''
300 pkt/szt
Czapka z daszkiem
Czapka z daszkiem
300 pkt/szt

Czapka z daszkiem z napisem ,,IPN Oddział w Lublinie''
120 pkt/szt
Krzyżyk sercański na szyję
Krzyżyk sercański na szyję
120 pkt/szt

Biały krzyżyk sercański na szyję na rzemieniu.
3000 pkt/szt
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Martin Widmark
Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, Martin Widmark
3000 pkt/szt

Trzynastoletni Dawid pod nieobecność rodziców zamieszkuje u ich znajomego, Melchiora Rasmusena, właściciela Antykwariatu pod Błękitnym Lustrem w podupadłej dzielnicy portowej. Pewnego ranka Melchior znika. Pozostawiona przez niego krótka wiadomość pozwala Dawidowi i jego nowej koleżance Larisie podjąć poszukiwania. Stopniowo zaczynają oni odkrywać dziwne okoliczności zaginięcia Melchiora. Wkrótce będą się musieli zmierzyć z niełatwymi pytaniami na temat ludzkiego życia. 
 
Dawid i Larisa to nowa seria Martina Widmarka – autora bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tym razem książki przeznaczone są dla nieco starszych czytelników, a zatem wszystkich tych, którzy nauczyli się czytać, poznając kolejne przygody Lassego i Mai, i chcą przejść na kolejny poziom czytelniczych wyzwań i doznań.
 
Dawid i Larisa to świetnie skonstruowane, trzymające w napięciu historie, w których wątek detektywistyczno-przygodowy prowokuje do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Bohaterowie, uwikłani w skomplikowane intrygi, zmuszeni są do postawienia sobie pytań dotyczących ludzkiej egzystencji. Ciekawe tło przygód nastolatków Dawida i Larisy stanowi problematyka popularnonaukowa, np. eksperymenty genetyczne czy ekologia.
 
źródło: http://www.zakamarki.pl/index.php/antykwariat-pod-blekitnym-lustrem.html
 
[07.12.2018]
2500 pkt/szt
Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, Ingelin Angerborn
Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, Ingelin Angerborn
2500 pkt/szt

Tilda ma dziewięć lat i bardzo bujną wyobraźnię. Pewnego dnia oznajmia kolegom i koleżankom z klasy, że jej tata jest astronautą. Bo co ma powiedzieć, kiedy wszyscy przechwalają się swoimi tatusiami?

Tilda swojego taty nie widziała od dawna, no i kim on właściwie jest? Cyrkowcem? Równie dobrze mógłby być astronautą, to przecież o wiele lepsze niż tata policjant, którym chwali się Markus.

Tylko jak udowodnić, że tata, który wcale nie jest astronautą, jest astronautą? Zwłaszcza kiedy się okazuje, że w Szwecji jest tylko jeden astronauta?! Tilda jest załamana, wściekła na siebie za to bezmyślne kłamstwo, ale przecież jej pomysłowość nie zna granic… Jakim sposobem będzie chciała zrobić z taty astronautę, i co jeszcze wyniknie z całej tej historii?

Trzymająca w napięciu intryga opowiedziana z werwą i humorem. Druga z pięciu książek o Tildzie, która zawsze coś nakręci, a próbując się wyplątać, zaplącze się jeszcze bardziej...

źródło:http://www.zakamarki.pl/index.php/gdybym-nie-zrobila-z-taty-astronauty.html

[07.12.2018]
2500 pkt/szt
Gdybym nie powiedziała prawdy, Ingelin Angerborn
Gdybym nie powiedziała prawdy, Ingelin Angerborn
2500 pkt/szt

Gdybym nie powiedziała prawdy, nic by się nie wydarzyło. Nie napisałabym listu miłosnego do Axla, nie zapodziałabym Kilimandżaro i nie wsadziłabym łokcia w kupę słonia. Ale przede wszystkim nie zdobyłabym głównej nagrody!

Tilda ma już dość swoich kłamstewek i krętactw i ciągłego wpadania przez nie w tarapaty. Postanawia mówić prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Czy wytrwa w tym postanowieniu? Czy jej życie stanie się przez to łatwiejsze? Na początek mówi Axlowi, co tak naprawdę robi jej tata. Właśnie zdobył Kilimandżaro, najwyższą górę Afryki. To najprawdziwsza prawda, ale czy Axel uwierzy Tildzie, skoro dopiero co twierdziła, że jej tata jest astronautą? 

Trzymająca w napięciu intryga opowiedziana z werwą i humorem.

źródło: http://www.zakamarki.pl/index.php/gdybym-nie-powiedziala-prawdy.html

[07.12.2018]